Blogger Arama Sayfalarında Adsense Kullanımı

Bloglarında Adsense reklamlarını yerleştiren blogger kullanıcılarının, dikkat etmesi gereken çok önemli bir nokta. Blogger arama sonuç sayfalarında adsense reklamlarının kullanımı nasıl olmalı?

blogger arama sonuç sayfalarında adsense reklamları nasıl kullanılır

Blogger Arama Sonuç Sayfalarında Adsense Kodu Yerleşimi Nasıl Yapılır?

Negatif seo, her daim web site sahiplerinin problemi olmaya devam edecektir. Çeşitli botlar aracılığıyla blog sitelere gönderilen alakasız sorgular, arama sonuç sayfalarını olumsuz yönde etkilemekte, bu da reklam gösterim dengenizi bozmaktadır. Bu durumdan kaçınmanın en pratik yolu ise, reklamlarınızı arama sonuç sayfalarında görünmemesini sağlamaktır.

Deneyimli bir blogger kullanıcısı iseniz, aşağıdaki kodu uygulayarak, reklam performansınızı ve kullanıcı deneyiminizi arttırabilirsiniz.<b:if cond='data:blog.searchQuery'>
<b:else/>
Adsense Reklam Kodu Buraya Eklenir
</b:if>

Burada dikkat edilmesi gereken kısım, bu yerleşim otomatik reklamları da içine dahil etmektedir. Yani adsense panelinden aldığınız kod satırını yukarıdaki alana doğru bir şekilde yerleştirdiğiniz takdirde, arama sonuç sayfalarında görünmeyecektir.

Daha etkili bir çözüm arayanlardan mısınız? Negatif seo etkisinden kurtulmak için, aşağıdaki kodu </head> ekinden önce yerleştirdiğinizde, sitenize gelen alakasız sorgular, anasayfanıza yönlendirilecektir. Bu yönlendirme, gelişmiş bir 404 hata sayfası yönlendirmesi olup, sadece erişimi olmayan sayfaları sitenizin ana sayfasına yönlendirir. Böylece, var olmayan sayfalar ile ziyaretçiler meşgul edilmez ve anasayfanızda bulunan zengin içerikler ile ziyaretçilerinizin buluşması sağlanır.İçeriği site adresiniz ile değiştirmeyi unutmayınız!

<b:if cond='data:blog.pageType == "error_page"'>
<script language='javascript'>
window.location.href="https://www.siteadi.com#404";
</script>
</b:if>
Faydalı mı?

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

Önceki Konu Sonraki Konu