Windows Güvenli Mod F8 Tuşu Nasıl Aktif Edilir?

Windows 10; kullanıcıları için önceki versiyonlardan farklı bir ön yükleme yöneticisi sunuyor. İşlevsel olarak göze çarpsa da, F8 tuşunun varsayılan ayar olarak devre dışı bırakılmış olması düşündürücü bir durum.

Windows güvenli mod f8 tuşu nasıl etkinleştirilir neden aktif edilir

Windows, kullanıcılarına gelişmiş önyükleme seçenekleri sunan "Gelişmiş Başlangıç" seçeneğini sunuyor. Ancak ya sisteminiz hiç açılmıyorsa ne olacak? Üstelik F8 tuşu da varsayılan ayarda devre dışı ise sonuç kaçınılmaz olacaktır.

Bilgisayarınızı birkaç kez zorla açıp kapatarak gelişmiş başlangıç seçeneği karşınıza gelebilir. Ancak burada anlatılan adımı uyguladığınızda F8 tuşunuz, windows 10 öncesi versiyonlarda olduğu gibi aktif bir şekilde çalışıyor olacaktır.

güvenli mod başlatılamıyorsa f8 tuşu nasıl aktifleştirilir

F8 tuşunu Windows 10 versiyonlarında aktifleştirmek, açılış hızını önemsenmeyecek derece arttıracaktır. Tahmini 1/2 saniye. Açılış hızınızı önemli olçüde azaltmak için işletim sisteminizi ssd üzerine kurmanız önerilir.

Windows 10 üzerinde F8 Tuşu Nasıl Aktifleştirilir?

Windows cmd kontrol panelini (run as administrator) yönetici olarak başlatın ve aşağıdaki komutu girin. Onay mesajını gördükten sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır.bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu yes

Windows 10 üzerinde F8 Tuşu Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Benzer şekilde Windows açılışında, gelişmiş ön yükleme seçeneklerine varsayılan erişim için F8 tuşunu devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için, cmd panelini yönetici açın ve aşağıdaki komutu uygulayın.

güvenli mod başlatılamıyorsa f8 tuşu nasıl devre dışı bırakılır


bcdedit /set {bootmgr} displaybootmenu no

"The operation completed successfully" bildirim mesajını gördüğünüzde işlemi tamamlamış olacaksınız. İhtiyaç duyduğunuzda sisteminiz açılırken F8 tuşuna tıkladığınızda, Windows Gelişmiş Önyükleme Seçenekleri karşınıza gelecektir.

Faydalı mı?

Konu hakkında ne düşünüyorsun?

Önceki Konu Sonraki Konu