Vazelin Faydaları Nelerdir? Dalin Vazelin Deneyimim

Bu gün bahsedeceğim konu hepimizinde evlerinde bulunan vazelin. Faydalarını bilmeyen yoktur bilmek isteyenler içinde aşağıda maddeledim. Benim bu gün bunu yazmaktaki amacım dudaklara olan etkisinden oldukça memnun kalmam ve sizlerle paylaşmak istememdir.

Dalin Vazelin Deneyimim

Bundan yaklaşık bir, bir buçuk sen önce akne tedavisi gördüğüm sıralar (o meşhur haplı tedavi) yirmiye yakın dudak kremi kullanmıştım. İçlerinde tabi ki nemlendirmesinden çok memnun olduklarım vardı ama hem çok kısa sürede bitiriyordum hem de ülke genelinde her şeyde olduğu gibi bu lip stickler de fiyatları oldukça fazlalaştı.

Vazelin faydaları nelerdir neye yarar nasıl sürülür

Bende bu yıl bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine dalin vazelin kullanmaya başladım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Hem nemlendirmesi oldukça başarılı hem fiyat olarak çok uygun hem de bereketli bir ürün. Yaklaşık 1.5/2 ay rahat götürüyor.

Dalin vazelin tercih sebebim de hem kokusunu seviyorum bende ki sadesi (hindistan cevizi yağı içereni de var), ki burda şey diyebilirsiniz vazelinin zaten yoğun bir kokusu yok haklısınız, hem de genel olarak bebekler için yapılan ürünleri daha sağlıklı bulduğum için bunu kullanıyorum.

Bunun dışında ruj sürmeden öncede kullanımda ruju daha parlak ve güzel gösteriyor bu kullanımı da tavsiye ederim.

Vazelin Faydaları

 • Vazelinin en temel faydası vücudu nemlendirerek çatlakları gidermesidir. Cildi daha parlak ve sağlıklı gösterir. Çatlak oluşumunuda engeller.
 • Özellikle dirsek ve dizlerde oluşan çatlaklar için kullanabilirsiniz.
 • Topuk çatlakları için kullanabilirsiniz.
 • Kışın daha çok karşılaştığımız el çatlakları için de kullanabilirsiniz. Özellikle gece yatmadan önce iyice ellerinize sürüp eldiven geçirerek sabaha nemli, güzel ellerle uyanmanızı sağlar.
 • Tırnak bakımı için de kullanabilirsiniz. Tırnaklarınıza daha güçlü ve parlak bir etki bırakır.
 • Dudaklarınıza çatlak önleyici ve parlaklık vermesi için kullanabilirsiniz.
 • Bebeklerde kızarıklık ve pişik için kullanabilirsiniz.
 • Kurumuş yaralarınıza sürerek yaralarınızın daha çabuk iyileşmesini sağlar.
 • Benzer daha sayamayacağım bir çok faydası var elbette ama kullanım miktarına ve uyguladığınız bölgeleri iyice araştırarak hareket etmelisiniz. Özellikle kullanımı sırasında gözle temasından kaçınmalısınız. Çok gerekmedikçe yüzünüze de kullanmanızı tavsiye etmem. Yağlı yapısı gereği makyaj çıkartırken de asla kullanmayınız.

Son olarak dudaklarınız benim gibi çok çatlıyor ve bu durumdan şikayetçiyseniz markasının çok önemi yok vazeline şans vermelisiniz. Deneyimlerseniz veya daha etkili bulduğunuz bir ürün varsa yorumlarınızı benimle paylaşmayı unutmayınız.

Faydalı mı?

Bu konu hakkında 1 yorum var. Sen ne düşünüyorsun?

 1. Gerçekten de vazelin çok faydalı. Bu güne kadar herhangi bir olumsuzluk yaşamadım. Ancak vazelini dudaklar için kullanabileceğimi hiç düşünmemiştim. Kullanım alanları sandığımdan daha genişmiş.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önceki Konu Sonraki Konu