Avene Güneş Kremi Deneyimim

Bu gün sizlere açıklayacağım güneş kremi Avene markasının yağlı ciltler için çok yüksek koruma vaat eden güneş kremidir. Kremi beğenip beğenmediğime geçmeden önce gelin hep birlikte ürünün bize sunduklarını inceleyelim.

Eue Thermale Avene Clenance Solaire Spf50+ Güneş Kremi

Yağlı,lekelenmeye eğilimli ciltler için çok yüksek güneş koruması sağlar. Matlaştırıcı etkiye sahip Clenance Solaire 50+, optimal UVA ve UVB koruması arasında denge sağlar. Avene Termal, su açısından zengin içeriğiyle ultra hafif bir dokuya sahiptir ve parlamayan bir cilt görünümü sağlar.

Sunsitive Protection Koruma

 • Geniş spektrumlu ve fotostabil UVB-UVA filtre sistemi
 • Güçlü antioksidan etki, küresel hücresel solunum
 • Yatıştırıcı Avene termal su inovasyon-Yokmuş hissi veren formül
 • Belirsiz bir görünüm
 • Yapışkan olmayan, yağsız bir his
 • Çabuk penetrasyon

Güneş Kremi Kullanılır?

Güneşe çıkmadan önce yetişkinlerin yüz ve boyun bölgesine 6 pompa uygulayın. Ürünü özellikle yüzdükten, terledikten ve havlu ile kurulandıktan sonra sık sık tekrarlayın. Ürünü uygulamış olsanız bile uzun süre güneşe maruz kalmayın. Güneşe aşırı maruz kalmak tehlikelidir.

Ürünün gözle temasından kaçının, teması durumunda gözünüzü bol su ile yıkayın. Kullandığınız ürün miktarı azaldıkça koruma seviyesini düşürme ihtimali oluşur.

Yukarıda belirttiğim özellikler birebir kendi kutusu üzerinde yazan bilgilerdir.

güneş kremi deneyimleri

Kendi yorumuma geçecek olursam öncelikle size tavsiyem kendi cilt tipinizi belirlemeniz ve ona göre hareket etmenizdir. Benim cilt tipim de burun ve çene kısmı yağlı diğer bölgeler karmaya dönük. Daha önce bir çok güneş kremi kullandım ve içlerinde en memnun kaldığım ve hala kullanmaya devam ettiğim ürün budur.

Sebeplerine gelelim bir kere benim gibi bir cilt tipiniz varsa en önemli sorun cildin çok parlama yapmasıdır. Bende bundan çok rahatsızdım ve Avene'yi almadan önce dikkat ettiğim hususlardandı. Ürün vaat ettiği matlığı sağlıyor size, üstelik üstüne hafif bir pudra geçerseniz bu matlık süresini uzatabilirsiniz.Ekstra olarak makyaj bazı olarak da kullanılabilir. Onun dışında sevmemde ki bir diğer etken sivilce yapmaması oldu. Kullandığım diğer güneş kremlerinde beni rahatsız eden diğer nokta buydu.

Benim gibi bu tip kozmetik ürünlerini almadan önce koklayan biriyseniz kokusu da fena değil. Onun dışında ürün beyaz ve kullanım sırasında yüze iyice yedirmeniz gereken bir yapısı var. Ama yedirme işleminden sonra belirsiz bir görünüm ve yağsız bir his vaatlerini de sağlıyor. Bunu şöyle açıklayayım ben normal hayatım da fondoten vs. kullanmayı sevmem. Sırf bu sebepten ötürü ama bu ürün de gerçekten hiç öyle bir ağırlaşma oluşmadı cildimde de gayet iyi bir görünüm yarattı.

Son olarak güneş kreminin koruma kısmına gelirsek herhangi bir sorun yaşamadım bana göre koruması gayet yeterli. Ama ürün dış açıklamasında da belirtildiği gibi daha çok güneşe maruz kalacağınız sıralar ürün miktarını arttırmanızı tavsiye ederim. Söyleyeceklerim bu kadar denerseniz veya kullandığınız daha iyi bir ürün varsa yorum bırakmayı unutmayın.

Faydalı mı?

Bu konu hakkında 4 yorum var. Sen ne düşünüyorsun?

 1. Kullandığım güneş kreminin deneyim yazını okumak ilgimi çekti. Sıradan bir güneş kremi deyip geçmiştim. Detaylı okumak güzel oldu.

  YanıtlayınSil
 2. Cilt tipime uygun güneş kremi bulmak çok zor. Hassas cildiniz varsa zaten güneşe çıkamıyorsunuz. Bu zamana kadar denemediğim bir üründü. Kozmetik araştırma listeme aldım teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 3. Canım bende uzun zamandır bunu kullanıyorum. Sprey başlığı olması ve güvenlik kilidi özelliği benim için artı yönleri diyebilirim. Cildim 10 dakikaya kalmadan emiyor. Ve seninde söylediğin gibi parlama yapmıyor, mat olması çok güzel. Güneş kremlerinde en sinir olduğum durum, yağlı göstermesidir. Bunda böyle bir şey yok. Bu arada blogunu sevdim.

  YanıtlayınSil
 4. Bu gerçekten de harika bir ürün. Daha iyi bir güneş koruyucu kreme rastlamadım. Benim gibi hassas bir cildiniz varsa güneşten tuzlu suya kadar hemen herşey cildinize dokunuyorsa, avene'e şans verin derim. Kullanım sonrasında mat etkisi benim de hoşuma gidiyor. Hassas ve karma ciltler için doğru bir olduğunu düşünüyorum. Yağlı bir cilde sahipseniz t bölgenizde parlama yapabilir. Hızlı emilimi, renk bırakmaması ve daha da önemlisi sivilce yapmaması benim tercih sebebim. Daha iyisi keşfedene kadar avene'le yola devam.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Önceki Konu Sonraki Konu